Články

Hodnotenie užívateľov:  / 0
StrašnýNajlepší 
Uverejnené: 30. január 2018 Napísal: Augustín Bačinský
Dátum uverejnenia Prečítané: 1516x
Vytlačiť

Žila raz jedna pekná rodina: ocko, mamička a ich syn Dávidko. Veľmi sa mali radi a žili spokojne. Ale raz, keď ocko spolu s jeho najlepším kamarátom odišli do Česka, aby zarobili korunky, stalo sa čosi hrozné.

 

Ocko s kamarátom Peťom natierali farbou vysoké elektrické stožiare, aby nezhrdzaveli a nezničili sa. Lebo potom by nemohli ľudia svietiť vo svojich domoch a bytoch, nemohli by sa detičky učiť, večer by mali tmu a mnoho iných vecí by nemohlo fungovať, takže ľudia by boli nešťastní. A to práve chcel dosiahnuť hrozný nepriateľ satan. Vyšplhal sa na ten veľký stožiar, kde ocko s kamarátom boli priviazaní silným povrazom, lanom, aby nespadli. No tento neviditeľný satan rozmotal uviazaný povraz a... ocko a jeho kamarát spadli z veľkej výšky. Takto ich chcel satan zabiť, zničiť. Bolo to hrozné. Mamička, Dávidko, dedko, babka a iní veľmi plakali. V tejto veľkej bolesti sa ale dozvedeli, že ocko žije a že má duchovné telo. Nachádza sa však v duchovnej krajine, kde ho dobrí anjeli odniesli, a tam čaká, až niekto príde a uzdraví ho živou vodou, ktorá sa nachádza v Zlatej krajine, v Božom kráľovstve.

Dávidko, keď sa to dozvedel, povedal mamičke, že on tú krajinu pôjde hľadať a nájde i ocka, aby ho tou živou vodou uzdravil. Mamička sa bála, aby nestratila aj Dávidka, ale on ju utešoval, že on je smelý a dokáže to.

A tak sa Dávidko vybral hľadať Zlatú krajinu. Prešiel celý svet, ale nikto o takej krajine nič nevedel. Až keď prišiel na koniec sveta, uvidel tam sedieť na veľkej hromade dreva troch veľmi starých ľudí. Brady mali tak veľké, že im siahali až po zem. Spýtal sa ich na Zlatú krajinu. Oni mu odpovedali, že toto je Zlatá krajina. Dávidko sa tomu čudoval, no oni mu povedali, že pred 500 rokmi zlá čarodejnica, satanova spolupracovníčka, zakliala túto krajinu a oni ako chlapci boli tiež prekliati a čakajú na oslobodenie. A tak Dávidko sa vybral hľadať Zlatý palác, v ktorom mala byť živá voda pre uzdravenie jeho ocka.

Ako šiel ďalej, stretol jedného starčeka, ktorý ho prosil o kúsok chleba, pretože bol veľmi hladný. Dávidko mu hneď podal zo svojho chlebíka, a keďže starček mal aj veľmi otrhané nohavice a kabát, dal mu i peniaze, aby si kúpil nové, aby mu nebola zima.

Starček mu nato povedal: „Vidím, že si dobrý chlapec a máš láskavé srdce. Si statočný a preto, čo chceš dokázať, určite aj dokážeš. Musíš však ešte prejsť dlhú cestu. Dám ti ale radu. Nechoď po tej zlatej, pohodlnej ceste, ktorú za chvíľu uvidíš. Tá totiž vedie k čertovmu hostincu, kde je pánom satan. Ten, ktorý ublížil tvojmu ockovi. On klame ľudí a volá ich ku rôznym lákavým hrám a zabávam. Ale napokon ich urobí otrokmi, ktorí mu musia slúžiť. Ty choď po úzkom chodníčku, ktorý vedie poza čertov hostinec a ten ťa dovedie k Zlatému palácu. Tam sú tri komnaty cez ktoré musíš prejsť, aby si sa dostal do štvrtej, kde je živá voda. V tej prvej je chlieb, ktorý si zober. To je však tajomstvo. Ale ja ti ho prezradím. Tá prvá komnata a ten chlieb znamenajú, že sa musíš najskôr dobré učiť a pracovať, aby si si dokázal zarobiť na chlieb a na iné potreby pre život. V tej druhej komnate je meč, ktorý si pripáš na opasok. A to je tiež tajomstvo, symbol. Totiž ten meč znamená Božie Slovo. Keď sa naučíš Božie Slovo, tak ním porazíš všetkých nepriateľov a oslobodíš tých, ktorých zajal satan v čertovom hostinci, tiež i tých starčekov, čo sedia na drevách, ako aj iných ľudí. Tretia komnata je veľmi zaujímavá a dôležitá. Je tam pekná dievčina. Toto je tiež tajomstvo. Veľké tajomstvo. Aby si ho pochopil, musíš sa veľa učiť. No najviac ti to môže vysvetliť tvoja mamička s ockom. Toto tajomstvo hovorí o tom, aby si raz pochopil, čo je to manželstvo. Aby si raz dostal peknú dobrú manželku, aby ste sa mali radi, ako sa majú radi tvoja mamička a ocko. No a keď toto všetko naplníš, dostaneš sa do štvrtej komnaty, kde je živá voda. Naber si jej čo najviac a potom spoznáš úžasnú bytosť, ktorou je Boh. On ti povie, kde je tvoj ocko, aby si ho touto živou vodou uzdravil a mohli ste sa spolu i s tvojou mamičkou stretnúť a byť šťastní naveky. Predtým ešte choď do čertovho hostinca a víťazným mečom, ktorý sa nazýva Božie Slovo, osloboď tých, čo sú tam. Uvidíš, že satan zmizne i všetci jeho spolupracovníci a svet bude radostný a šťastný. Nebudú už viac choroby, ani žiadne nešťastia.

Dávidko poslúchol starčeka a vydal sa do Zlatého paláca, ktorý sa volá i Božie kráľovstvo, aby to dokázal. A my sa tešíme, že to aj dokáže, a už teraz mu za to ďakujeme.

Ostatná aktualizácia: utorok, 30. január 2018, 12:03
You are here:   Home