Články

Hodnotenie užívateľov:  / 1
StrašnýNajlepší 
Uverejnené: 24. september 2019 Napísal: Augustín Bačinský
Dátum uverejnenia Prečítané: 1397x
Vytlačiť

Prečo chcete riešiť problém ekologický, prečo chcete riešiť problém hladu, prečo chcete riešiť problém zdravia a iné takéto závažné problémy bez poznania príčiny týchto problémov, ktorou je Satan?!

 

Vytláčame z nášho slovníka mnohé relevantné milé slová, ako sú otec, mama a začíname ich nahradzovať digitálnymi výrazmi (rodič číslo 1, rodič č.2), čo nielen ochudobňuje náš citový život, ale i rozkladá našu osobnosť, vzťahy, a hlavne základ spoločnosti, ktorou je rodina. Podobne sa mnohí snažia odstrániť i negatívne pomenovania negatívnych skutočností, ktorým je predovšetkým reálna duchovná bytosť, a ktorá spôsobuje degradáciu ľudskej osobnosti, dekadenciu vo vývoji ľudstva, deštrukciu vzťahov a pod., a tou je práve Satan. Keď sa nedokážeme zhodnúť a zjednotiť na základných pojmoch, ako môžeme potom vytvárať obraz prosperujúceho a šťastného sveta?

V minulom storočí nastal veľký rozmach pri objavovaní vesmíru. Avšak taktiež vedci začínali prenikať do vnútorných oblasti najmenších častíc, do bunky, atómu, atď. Tieto objavy v subatomárnej oblasti či v genetike sú fascinujúce a ľudstvo sa im teší, hlavne, keď im to prispieva ku kvalite pozemského života. Ale prečo sa začala zanedbávať tá najvnútornejšia oblasť, duchovná oblasť, ktorá nesie vonkajší svet? Tí však, ktorí sa týmto duchovným svetom zaoberajú prichádzajú k radostnému riešeniu všetkých problémov. Veď už C. G. Jung povedal: „Každý problém je predovšetkým duchovný problém". Ak nám teda naozaj záleží na našej budúcnosti, či budúcnosti našich detí a budúcich generácií, začnime z toho správneho východiskového bodu! Vráťme sa na počiatok našich ľudských dejín, ba na počiatok nielen Veľkého tresku, ale na počiatok stvorenia duchovného i fyzického sveta a zorientujme sa podľa Božieho Slova pri jeho obnove, záchrane a prosperite.

Ostatná aktualizácia: utorok, 24. september 2019, 07:16
You are here:   Home