Hodnotenie užívateľov:  / 0
StrašnýNajlepší 
Uverejnené: 10. jún 2017 Napísal: Administrator
Dátum uverejnenia Prečítané: 1484x
Vytlačiť

Kostoly slúžia pre zhromažďovanie veriacich, ktorí ako Božia rodina oslávujú Boha a prosia o pomoc pre vyriešenie svojich problémov.

Vo svete je veľa kresťanských kostolov. Niektoré sú naozaj krásne, úžasné. Ale viete, ktorý kresťanský kostol je prvým? Z hľadiska spomínaného účelu prvým kresťanským kostolom bola betlehemská maštalka, kde sa narodil Ježiš, Boží Syn.

Čiže žiaden umelecký skvost, ale udiali sa tam veľké veci. I naša kaplnka nie je umeleckým skvostom, ale dejú sa tu veľké historické udalosti a premeny, o ktorých sa ľudia ešte len dozvedia. Preto prichádzajte tu s pokorou a úprimným srdcom a sami sa presvedčíte o mojich slovách, ktoré som vyslovil. Kostol, resp. chrám - ten navonok nádherný, ale i ten v očiach ľudí nepatrný, poukazuje na iný chrám, na dôležitejší než je stavba zo stavebného materiálu - a tým chrámom je naše ľudské telo. Sme totiž, alebo presnejšie, máme byť chrámom Ducha svätého. A preto by sme sa mali zaujímať práve o to, ako sa týmto chrámom stať, aby sme zjednotení s Bohom mohli prežívať pravé šťastie, ktoré nám Boh chce darovať. 

Ostatná aktualizácia: utorok, 30. január 2018, 11:49
You are here:   HomeStaršie ročníkyRočník 2017Noc kostolov