Ročník 2008

Hodnotenie užívateľov:  / 0
StrašnýNajlepší 
Uverejnené: 02. jún 2009 Napísal: Administrator
Dátum uverejnenia Prečítané: 4361x
Vytlačiť

V nedeľu, dňa 20.1.2008, sa v rímskokatolíckom kostole sv. Kataríny Alexandrijskej v Dolnom Kubíne konala celonárodná ekumenická bohoslužba.
Udalosť bola zasadená v rámci Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov, ktorý prebieha v dňoch 18.-25. januára. Bohoslužba bola v priamom prenose vysielaná Slovenskou televíziou. Účasť štátu tento rok reprezentoval vedúci kancelárie prezidenta SR pán M.Čič a riaditeľ cirkevného odboru MK pán J.Juran. Zúčastnili sa jej predstavitelia členských cirkví Ekumenickej rady cirkví v SR.

Za našu cirkev bol na účasť na tomto podujatí nominovaný nitriansky farár Ing. Štefan Záhradník. Ten po účasti na tejto udalosti povedal:" Som úprimne veľmi rád, že som sa mohol na tejto celonárodnej pobožnosti zúčastniť. Je pre mňa veľmi povzbudzujúce, keď som svedkom toho, že aj napriek neutíchajúcim útokom niektorých čelných predstaviteľov našej bratskej rímskokatolíckej cirkvi, je vedenie našej cirkvi zhovievavé k ich prehreškom voči bratskej láske a úcte k našej cirkvi - ako k jednému z údov Kristovho tela."
Ako ďalej dodal: "Je na mieste veľmi pekne poďakovať miestnej rímskokatolíckej farnosti a jej veriacim za pohostinnosť a veľmi hdnotný umelecký program, ktorý bol súčasťou bohoslužby. Treba len vysloviť nádej, že podobnú úprimnú radosť zo spoločnej modlitby, akú som v mene našich veriacich pri bohoslužbe pociťoval ja, a som presvedčený že aj predstavitelia všetkých ostatných cirkví združených v Ekumenickej rade cirkví, budú v krátkej budúcnosti pri stretnutí s nami, slovenskými katolíkmi, pociťovať aj tí predstvitelia bratov rímskokatolíkov, ktorých presvedčenie zatiaľ nemôže akceptovať existenciu našej cirkvi."

Ostatná aktualizácia: nedeľa, 08. apríl 2012, 06:49
You are here:   HomeStaršie ročníkyRočník 2008Celonárodná ekumenická bohoslužba