Ročník 2010

Hodnotenie užívateľov:  / 1
StrašnýNajlepší 
Uverejnené: 08. jún 2010
Dátum uverejnenia Prečítané: 17653x
Vytlačiť

Po potope sveta bola dúha ako znamenie a znak zmluvy medzi Bohom a ľuďmi, že už nenastane skaza na Zemi, čo sa týka ďalšej podobnej záplavy. Boh povedal: „Toto bude znakom zmluvy, ktorú uzavieram na večné pokolenia medzi mnou a vami a všetkými živými bytosťami, čo sú s vami. Svoj oblúk umiestňujem v oblakoch, aby bol znakom zmluvy medzi mnou a zemou. Keď zastriem zem oblakmi a keď sa v oblakoch zjaví moja dúha, vtedy si spomeniem na svoju zmluvu... Už nikdy nebude vôd potopy, ktorá by zahubila všetky živé tvory“ (Gn 8, 12-15).

 

V dnešných dňoch sa však zvlášť pýtame: prečo potom takéto hrozné povodne a záplavy postihli naše Slovensko?

Príčinou nešťastia – potopy sveta, ako hovorí Biblia, bolo nasledovné: „Keď Pán videl, že ľudská neresť na zemi je veľká a že všetko zmýšľanie ich srdca je ustavične naklonené na zlé, Pán oľutoval, že stvoril človeka na zemi. Bol skormútený v srdci a povedal: vyničím zo zemského povrchu ľudí, ktorých som stvoril: človeka i zvieratá, plazy i nebeské vtáctvo, lebo ľutujem, že som ich urobil“ (Gn 6, 5-7).

A pozrime sa, čo sa deje okolo nás. Čo sa deje na Slovensku, ktoré sa sčítaním ľudu v roku 2001 pýšilo, že okolo 90% obyvateľstva sú veriaci. Ale akí veriaci? Základ spoločnosti, ktorou je rodina sa rúca. Rúca sa na spôsob tých podmytých domov v dôsledku povodní. Veď rozvodovosť už i na Slovensku je alarmujúca. Trpiace deti i ostatní blízki prežívajú hrozné následky výbuchu nukleárnej rodinnej bomby. Ale my sa iba prizeráme, ba pod vplyvom kohosi rafinovaného, ktorý vytvára verejnú mienku, sme ochotní nielen akceptovať tento stav, ale tolerantne sa pozeráme na ďalšie umelé výtvory tzv. civilizovanej spoločnosti, ako sú nemanželské vzťahy zneužitého názvu „priateľ – priateľka“, druh – družka, či manželská nevera. No a vrchol týchto negatív prichádza na Slovensko pod vlajkou farebnej dúhy homosexuálne partnerstvo.

A práve táto dúha je falošnou dúhou, pretože neprináša prísľub a záruku bezpečia a šťastia, ale skazu a potopu nádejí na lepší život.

18. mája 2010 som sa zúčastnil v Bratislave, v hoteli Apollo, verejnej diskusie na tému Homosexualita a mýty. Po mojom príspevku, ktorý hovoril i o príčinách zničenia Sodomy a Gomory v dôsledku homosexuality, sa ma jeden z prítomných spýtal – tvrdil, že je ateista – že prečo Boh týchto ľudí potrestal. Snažil som sa mu, keďže som nepoznal jeho intelektuálnu úroveň, odpovedať na jeho otázku z pohľadu určitých zákonitosti, ktoré vo svete fungujú. Zdalo sa, že mu táto odpoveď postačila. No neskoršie jeden z diskutujúcich sa opäť k tejto téme vrátil, bol to člen moslimskej komunity a významný literát na Slovensku. Ten zopakoval otázku spomínaného ateistu a povedal mu: Áno, bol to Boží trest pre homosexuálov, pretože ich činy boli hriešne a preto zahynuli. Ale zahynuli aj tí, ktorí na tento spôsob nehrešili, no sa pozerali a mlčali.

A preto pozor, ani my nemusíme hrešiť na spôsob homosexuálnych partnerských vzťahov a iných nemravností, ale keď sa prizeráme a mlčíme, či tolerujeme tieto hriešne vzťahy, privolávame na seba nešťastia súčasných dní a čo je zvlášť smutné a to i na relatívne nevinných, medzi ktorých patria hlavne deti.

Príroda sa totiž búri proti neprirodzenému správaniu človeka. A Boh rešpektuje tieto zákonitosti. Ostáva mu opäť iba s bolesťou a smútkom pozerať sa na skazu, ktorá postihuje nielen Slovensko, ale ako sme svedkami celý svet. Všade počuť slovo kríza, skaza, utrpenie a mnohých ľudí sa zmocňuje depresia, ktorá privádza i stratu života. Je načase sa spamätať a počúvnuť výzvu apoštola sv. Petra: „Zachráňte sa z tohto zvrhlého pokolenia“ (Sk 2,40).

Koncom roka 1989 sme sa začali tešiť zo slobody a nových možností, ktoré nám mala priniesť nová spoločnosť. Dokonca v rámci Európskej únie to malo byť ešte oveľa viac umocnené. No určité záhadné ľudské práva, ktoré sa z Bruselu a Strassburgu presadzujú, sú vlastne proti pravej ľudskosti. Je to alarmujúci dôkaz, že práve na vysokých postoch rozhodovania o našich životoch, sú ľudia, ktorí sú nainfikovaní syndrómom nepopulárneho slova hriechu. Potom sa ale nečudujme, že povodeň nešťastia – oveľa väčšieho kalibru ako sú záplavy dnešných dní – je len otázkou času.

Ostatná aktualizácia: nedeľa, 08. apríl 2012, 06:49
You are here:   HomeStaršie ročníkyRočník 2010Falošná dúha