Ročník 2011

Hodnotenie užívateľov:  / 0
StrašnýNajlepší 
Uverejnené: 21. jún 2011 Napísal: Mgr. Alena Šulganová
Dátum uverejnenia Prečítané: 4471x
Vytlačiť

 Ľudský život je hľadaním. No nevieme ani presne nazvať to, čo hľadáme, nevieme definovať, čo sa skrýva za tajomným nepokojom našej duše. Čo je to za silu, ktorá nás neustále, deň čo deň ženie k hľadaniu odpovedí  - o zmysle života, o zmysle človeka, lásky, bolesti... Aj napriek tomu, že si uvedomujeme, že na tomto svete nenájdeme definitívnu odpoveď, neprestávame v tomto hľadaní.

 Či už vedome alebo nevedome, človek musí kráčať touto cestou, lebo tak bol stvorený, zo substancie Lásky, ktorá je priťahovaná k svojmu zdroju. Každý sme iný a predsa nemôžeme byť viac rovnakí. Až keď si uvedomíme a uveríme tomu, že život každého človeka ovplyvňuje a súvisí so životom ďalšieho, a že všetci sme spoločne zodpovední za tento svet, budeme bližšie k svojej podstate a nepokoj sa stratí.

„Každý z nás žije vo svojom vlastnom svete. No, keď sa pozrieš na hviezdnaté nebo, uvidíš , že všetky tie rôzne svety sa dopĺňajú, vytvárajú súhvezdia, slnečné sústavy, galaxie. Dejiny sa zmenia, keď budeme vedieť využiť energiu lásky tak, ako využívame energiu vetra, mora, či atómu.“  P. Coelho

Pane, prosíme Ťa, daj nám silu a odvahu nájsť to, čo hľadáme, aby sme nepremárnili svoje životy a neblúdili po cestách, ktoré nie sú určené pre nás. Aby láska prestala byť len zneužívaným slovom, ktorým sa snažíme ospravedlniť svoje hriechy, nech sa stane hybnou silou a jediným zákonom životov ľudí. Daj, aby sme pochopili jej tajomstvo, že minulosť, prítomnosť a budúcnosť sa spájajú vo večnosti Lásky - a zmyslom našej existencie je dosiahnuť miesto, odkiaľ sme vyšli, aby sme sa naučili milovať a našli svoj skutočný Život.

                                                                                                    

                                                                                                                        Amen

Ostatná aktualizácia: nedeľa, 08. apríl 2012, 06:49
You are here:   HomeStaršie ročníkyRočník 2011Život je hľadanie