Glosa

Najnovšie video

Kto je práve pripojený

Práve tu je 14 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Posledné komentáre

Hodnotenie užívateľov:  / 0
StrašnýNajlepší 
Uverejnené: 25. február 2019 Napísal: Mgr. Mária Pauková Kategória: Ročník 2019
Prečítané: 270x
Vytlačiť

Dúhalka, princezné, zlodej, snehuliak, ružový jednorožec, kominár, Marshmallow, Zajko, pirát, hasič, Pipi dlhá pančucha... Na maškarnom plese v sídle Rytierskeho rádu sv. Gorazda to žilo maskami, zábavou, spevom, hrami... Rytiersky rád sv. Gorazda v spolupráci so Starokatolíckou cirkvou na Slovensku usporiadal zábavu pre veľkých, malých i rodičov.
Na úvod nám zaspievala a v tanci nás rozhýbala veselými piesňami naša Dúhalka.

 

Po počiatočnom ostýchavom obzeraní sa jeden po druhom sa roztancovali veľkí i malí. Srdečne tak ďakujeme Dúhalke Barborke za jej krásny program a prajeme jej všetko dobré v jej úžasnej práci s deťmi.
Na čarovnom koberci priletel Aladin a deti požiadal o vyprášenie jeho lietajúceho prostriedku. Pri tejto hre sa i vďaka súťaživosti a dúfajme, že nie len vďaka nej – našiel džentlmen, ktorý vyzdvihol na svoje ruky malú princeznú, aby ostatní mohli bezpečne pretočiť koberec. Potom nasledovala hra Na kľúč. Nepoznáte ju? Skupinky museli prevliekať kľúč pripevnený na špagáte cez svoje oblečenie a na záver sa takto dostať až k pokladničke plnej drobných zlatých mincí. Sladká odmena deti potešila a povzbudila k zoznamovacej hre s otázkami typu: nájdite niekoho, kto má: rád čokoládu, pije pravidelne mlieko, rád nosí biele ponožky, ráno si dáva rannú rozcvičku, teší sa každý deň do školy, zabúda si písať domáce úlohy, občas hnevá rodičov, miluje všetko zelené - vrátane zeleniny či je ochotný zaspievať kohútik jarabí – a vtedy sa nám rozospievali všetky deti.
Jednou z posledných hier, ktoré sme si za taký krátky čas stihli zahrať, bola naša klasika Milujem Slovensko. Pozývam Vás, aby ste sa pobavili na otázkach, ktoré Evička deťom čítala. Škoda lem, že nevidíte reakcie detí .
Žili tvoji rodičia v stredoveku? Je lyžička malá lyža? Je kus kus jedlo? Má morské prasa 4 nohy? Má holub zuby? Čo je to KOMPRD (hríb - slovenské slovo, ktoré patrí medzi nárečové) Je chemická značka vody HO? A ešte mnohé iné.
Na záver bola deťmi celý čas obdivovaná a očakávaná tombola. Farbičky, zápisníky, skladačky, ... a hlavná cena krokodíl. Žrebovanie bolo naozaj napínavé. Nik neodišiel s prázdnymi rukami.
A celkom nakoniec sa deti ešte zahrali s balónikovou výzdobou.
Ďakujeme všetkým, ktorí prišli a vytvorili veselú priateľskú atmosféru.

You are here:   HomeSKNRočník 2019Maškarný ples

Najčítanejšie staršie články

Načo je človek, keď nerobí svet lepším?

08.02.2011

Už dávno som nepočula slová, ktoré ako sa hovorí „chytia človeka za srdce“. Zdá sa, akoby už všetko bolo povedané a slová nám už nevravia nič. Až nedávno odznela táto otázka vo filme Kráľovstvo nebeské. V polospánku vnímajúc len útržky z filmu ma zrazu táto veta ce
Produktívna viera

29.05.2009

Teológovia dávajú Jánovi Krstiteľovi mnohé prívlastky, či označenia. Najviac ma však oslovil titul, ktorý mu udelil žurnalista Vittorio Messori-muž produktívnej viery. Veľa ľudí má totiž teologicky správnu vieru, len s jedinou, ale zato podstatnou chybičkou krásy-je neproduktí
Byť manželkou kňaza

30.01.2010

„A nenamýšľajte si, že môžete usmerňovať tok lásky, lebo, ak vás uzná za hodných, sama vám určí smer. Láska má len jedno želanie, aby sa naplnila.“ Ch. Džibrán 
Putovný pohár sv. Gorazda

13.07.2010

Deň pred sviatkom našich vierozvestcov sv. Cyrila a Metoda 4.7.2010, sa na Cirkevnom dome konal Gorazdov deň. Na tento významný sviatok prijal pozvanie aj rakúsky biskup HansJorg Peters a administrátor Poľskej národnej katolíckej cirkvi ks. kanonik Tomasz Rybka,

O nás

Slovenské katolícke noviny - noviny súčasného katolíka. Ich hlavným cieľom je poukázať na myšlienky Starokatolíckej cirkvi, ale taktiež aj na spoločenské problémy, ktoré sa bezprostredne dotýkajú nás všetkých.
Písanie o náboženstve a viere neprináleží len kňazom, preto sú pre rôznorodosť zmýšľania autormi aj laici.
Elektronický dvojmesačník náboženských, spoločenských a teologických tém.

ISSN 1337-2238

Naši partneri