Glosa

Najnovšie video

Kto je práve pripojený

Práve tu je 79 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Posledné komentáre

Hodnotenie užívateľov:  / 0
StrašnýNajlepší 
Uverejnené: 23. október 2019 Napísal: Augustín Bačinský Kategória: Ročník 2019
Prečítané: 1595x
Vytlačiť

Moji drahí, srdečne vám ďakujem za vaše dary a blahoželania, a preto dovoľte i mne, aby som vám dal taktiež dar, veľký dar, a to v podobe Božieho Slova.

Božie Slovo na mnohých miestach hovorí o vďačnosti. Kto má v srdci vďačnosť, tak naozaj prežíva veľký dar, pretože je to nástroj, ako odstrániť zlo a získať šťastie, radosť a lásku.

70 rokov môjho života, tohto pozemského života, je naozaj dôvodom na prejavenie vďačnosti.

 

Komu prvému patrí táto vďaka? Určite pôvodcovi môjho života, ktorým je Boh, Boh ako Otec i Matka. A potom pozemským rodičom, ktorí sa na mojom živote spolupodieľali, ktorí boli do určitej miery prejavom neviditeľného Boha-Rodiča. V tomto smere patrí i vďaka mojim starým rodičom a všetkým mojim predkom, o čom ani človek netuší, ako taktiež spoluvytvárali môj život. Veď život to nie je len sled určitých viditeľných udalostí, ale predovšetkým poslanie v rámci Božieho cieľa s nami ľuďmi, s Božími deťmi či Božou rodinou.

Veľká vďaka Bohu patrí i za mojich súrodencov, s ktorými som mohol prežívať radostné detstvo i mladosť v rodičovskom dome a krásnom prostredí Malej Fatry či Terchovského kraja, ktorý formoval môj život pre moje životné poslanie byť kňazom. V tomto smere patrí moja vďaka i blízkym príbuzným, kamarátom, kňazom a učiteľom.

Dosiahnuť poslanie, po ktorom som bytostne túžil, nebolo však ľahkou záležitosťou, i keď sa to spočiatku tak mohlo zdať. Musel som prejsť rôznymi peripetiami, aby som tento cieľ dosiahol. Najväčšou prekážkou k tomu paradoxne sa ukázalo bytostne s ním spojené poslanie, ktorým je manželstvo a rodina. Spočiatku málokto to chápal, dnes je to už samozrejmosťou. A preto som vďačný Bohu za dar manželstva a rodiny, som vďačný svojej manželke, deťom, teraz už i vnúčatám a zaťom, že môžem s nimi vytvárať veľkú rodinu, v ktorej môžem zažívať ďalšiu krásnu životnú dimenziu.

Na ceste za svojím poslaním som sa ocitol viackrát v slepej uličke, ale po bolestných ťažkostiach som radostne spoznal, že u Boha nič nie je nemožné. A tak som šťastný, že som tu s vami bratia a sestry v rámci Starokatolíckej cirkvi, ktorí mi rozširujete Božiu rodinu v tom slova zmysle, ako povedal pri jednej príležitosti Pán Ježiš: „Ten, kto plní vôľu Božiu, je mi bratom a sestrou". Takže táto vďaka Bohu patrí i za vás a vám.

Starokatolícka cirkev na Slovensku je počtom malá, ale práve jej, ako verím, sú dnes adresované slová Pána Ježiša: „Neboj sa, maličké stádo, lebo vášmu Otcovi sa zapáčilo dať vám kráľovstvo" (Lk 12, 32). A práve toto by som vám chcel sprostredkovať. Týmto by som sa vám chcel bratia a sestry, všetci moji drahí, odvďačiť za vašu lásku a spoluprácu na Božom diele. Je však dôležité, aby ste o to prejavovali záujem, počúvali o tom Božie Slová a naďalej sa v tomto smere plne angažovali.

Mnohí mi želajú pri tomto mojom životnom jubileu ešte mnoho šťastných rokov, ale prepáčte, že som neskromný, ja by som chcel žiť večne, a tento večný život plný radosti v atmosfére lásky želám i vám.

You are here:   HomeSKNRočník 2019Vďačnosť

Najčítanejšie staršie články

Načo je človek, keď nerobí svet lepším?

08.02.2011

Už dávno som nepočula slová, ktoré ako sa hovorí „chytia človeka za srdce“. Zdá sa, akoby už všetko bolo povedané a slová nám už nevravia nič. Až nedávno odznela táto otázka vo filme Kráľovstvo nebeské. V polospánku vnímajúc len útržky z filmu ma zrazu táto veta ce
Produktívna viera

29.05.2009

Teológovia dávajú Jánovi Krstiteľovi mnohé prívlastky, či označenia. Najviac ma však oslovil titul, ktorý mu udelil žurnalista Vittorio Messori-muž produktívnej viery. Veľa ľudí má totiž teologicky správnu vieru, len s jedinou, ale zato podstatnou chybičkou krásy-je neproduktí
Byť manželkou kňaza

30.01.2010

„A nenamýšľajte si, že môžete usmerňovať tok lásky, lebo, ak vás uzná za hodných, sama vám určí smer. Láska má len jedno želanie, aby sa naplnila.“ Ch. Džibrán 
Putovný pohár sv. Gorazda

13.07.2010

Deň pred sviatkom našich vierozvestcov sv. Cyrila a Metoda 4.7.2010, sa na Cirkevnom dome konal Gorazdov deň. Na tento významný sviatok prijal pozvanie aj rakúsky biskup HansJorg Peters a administrátor Poľskej národnej katolíckej cirkvi ks. kanonik Tomasz Rybka,

Statistics

OS
Linux u
PHP
5.3.27
MySQL
5.5.5-10.11.7-MariaDB
Čas
03:50
Vyrovnávacia pamäť
Vypnuté
GZip
Vypnuté
Návštevníci
14
Články
456
Webové odkazy
6
Čítanosť článkov
2256258

O nás

Slovenské katolícke noviny - noviny súčasného katolíka. Ich hlavným cieľom je poukázať na myšlienky Starokatolíckej cirkvi, ale taktiež aj na spoločenské problémy, ktoré sa bezprostredne dotýkajú nás všetkých.
Písanie o náboženstve a viere neprináleží len kňazom, preto sú pre rôznorodosť zmýšľania autormi aj laici.
Elektronický dvojmesačník náboženských, spoločenských a teologických tém.

ISSN 1337-2238

Naši partneri