Glosa

Najnovšie video

Kto je práve pripojený

Práve tu je 59 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Posledné komentáre

Hodnotenie užívateľov:  / 0
StrašnýNajlepší 
Uverejnené: 14. jún 2021 Napísal: Mgr. Mária Pauková Kategória: Ročník 2021
Prečítané: 879x
Vytlačiť

Niekedy prídu chvíle, kedy je nám ťažko. Niekedy prídu chvíle, keď stojíme pred ťažkou životnou skúškou. Niekedy príde obyčajný deň a s ním kopa obyčajných starostí. A my sa pýtame sami seba či druhých: Ako sa ti darí?
Raz som takúto otázku položila svojej priateľke. Odpovedala mi celkom nezvyčajne, no v tej situácii, v ktorej som bola – pred svojou životnou skúškou – celkom jedinečne nevedomky slovami otca Augustína:
Mám sa dobre, veľmi dobre. Pán je môj Pastier, nič mi nechýba...

 

...(aj keď ľudia okolo majú často iný názor) Radujem sa zo všetkého, čo mi Boh pripravil a tak Pokoj, Radosť nezávisí od toho, čo sa deje okolo, ale nosím ich vo vnútri. Keď sa Pán Boh usídli v srdci, nikto Ho nevytrhne, ani smrť... Preto sa mi ťažko odpovedá na otázku, ako sa darí, lebo závisí od toho, ako sa darí Láske vo mne. Často sú chvíle keď telo či srdce nepočúva Boží hlas, padnem na kolená a Boh prichádza s uzdravujúcim odpustením. Nemám ani šancu vidieť akúkoľvek beznádej či strach. Je to krásne, keď stojí za mnou niekto väčší a nikdy nie som sama.
Áno, nesťažujme sa. Prijmime s vďačnosťou každý okamih, ktorý je nám Bohom darovaný.
Možno si pomyslíte, prečo teraz spomínam dokonca Vianoce? No precíťme i teraz v strede roka ich tajomstvo, pretože predsa každý deň môžu byť Vianoce... Precíťme vo svojom vnútri ich podstatu - narodenie Božieho kráľovstva vo vlastnom srdci. Potom naozaj nebude záležať na tom, čo sa vôkol nás – vôkol mňa deje, ale budeme silní.
Keď sa staneme Bohočlovekom – človekom absolútne zjednoteným s Bohom, a budeme Mu podobní na Jeho obraz, pocítime vo svojich životoch Pokoj, Radosť i pravú Lásku. Nebudeme mať „šancu vidieť beznádej či strach".
Sú to slová viery i nádeje, pretože každé ráno stojac pred zrkadlom môžeme slobodne sebe i Nebeskému Rodičovi sľúbiť, že urobíme preňho a pre svet maximum.
Nie vždy je všetko ľahké. Nie vždy sme naplnení odvahou a odhodlaním. Ale vždy sa môžeme v tom zrkadle pozrieť do srdca Boha. Je v tvojom i v mojom srdci. Je vždy s nami – v radostiach i ťažkostiach.
Keď nevládzeme, oprime sa s vierou o Jeho rameno a spoločne kráčajme ďalej. Keď s Ním splynieme, je pred nami len krásna budúcnosť...

You are here:   HomeSKNRočník 2021Ako sa ti darí?

Najčítanejšie staršie články

Načo je človek, keď nerobí svet lepším?

08.02.2011

Už dávno som nepočula slová, ktoré ako sa hovorí „chytia človeka za srdce“. Zdá sa, akoby už všetko bolo povedané a slová nám už nevravia nič. Až nedávno odznela táto otázka vo filme Kráľovstvo nebeské. V polospánku vnímajúc len útržky z filmu ma zrazu táto veta ce
Produktívna viera

29.05.2009

Teológovia dávajú Jánovi Krstiteľovi mnohé prívlastky, či označenia. Najviac ma však oslovil titul, ktorý mu udelil žurnalista Vittorio Messori-muž produktívnej viery. Veľa ľudí má totiž teologicky správnu vieru, len s jedinou, ale zato podstatnou chybičkou krásy-je neproduktí
Byť manželkou kňaza

30.01.2010

„A nenamýšľajte si, že môžete usmerňovať tok lásky, lebo, ak vás uzná za hodných, sama vám určí smer. Láska má len jedno želanie, aby sa naplnila.“ Ch. Džibrán 
Putovný pohár sv. Gorazda

13.07.2010

Deň pred sviatkom našich vierozvestcov sv. Cyrila a Metoda 4.7.2010, sa na Cirkevnom dome konal Gorazdov deň. Na tento významný sviatok prijal pozvanie aj rakúsky biskup HansJorg Peters a administrátor Poľskej národnej katolíckej cirkvi ks. kanonik Tomasz Rybka,

Statistics

OS
Linux u
PHP
5.3.3
MySQL
5.5.5-10.11.8-MariaDB
Čas
14:17
Vyrovnávacia pamäť
Vypnuté
GZip
Vypnuté
Návštevníci
14
Články
457
Webové odkazy
6
Čítanosť článkov
2336534

O nás

Slovenské katolícke noviny - noviny súčasného katolíka. Ich hlavným cieľom je poukázať na myšlienky Starokatolíckej cirkvi, ale taktiež aj na spoločenské problémy, ktoré sa bezprostredne dotýkajú nás všetkých.
Písanie o náboženstve a viere neprináleží len kňazom, preto sú pre rôznorodosť zmýšľania autormi aj laici.
Elektronický dvojmesačník náboženských, spoločenských a teologických tém.

ISSN 1337-2238

Naši partneri