Glosa

Najnovšie video

Kto je práve pripojený

Práve tu je 57 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Posledné komentáre

Hodnotenie užívateľov:  / 0
StrašnýNajlepší 
Uverejnené: 27. júl 2021 Napísal: Mgr. Mária Pauková Kategória: Ročník 2021
Prečítané: 935x
Vytlačiť

V mesiaci júl 2021 Starokatolícka cirkev na Slovensku a Rytiersky rád sv. Gorazda zrealizovali každoročné letné aktivity. Tento rok boli turnusy rozdelené podľa vekových skupín na štyri akcie a zúčastnilo sa ich vyše 60 detí. 

 

Dve pod názvom Mami, ukľudni sa! patrili mládeži od 12 rokov. Stretli sa tu úžasní mladí ľudia a spoločne sme mali možnosť zažiť krásne chvíle, oddych i poriadnu únavu, no všetko to stálo za to. Za ten pomerne krátky čas sme sa spolu rozprávali i o vážnych veciach, o živote, o smrti, o hodnote každého človeka a nás samotných atď. Popri tom bol čas i na hry, zábavu i prácu (ako je príprava jedál, upratovanie, nákupy - v tom všetkom sa deti mohli navzájom podporiť a všetko si na vlastnej koži vyskúšať).

Druhou skupinou aktivít boli i dva turnusy denných letných výchovno-vzdelávacích aktivít venovaných deťom od 6 do 12 rokov.

Prvý turnus sa niesol v duchu hry ako v raji. V duchu vytvorenia krásneho dobrého spoločenstva, po akom túži každý človek na tejto zemi. Názov a teda i slovná hračka H-RAJ to krásne vystihol.

Posledný turnus s názovom Hravý svet krásy a jeho náplňou bolo deťom hravou formou priblížiť krásu umenia. Z praveku, cez starovek, stredovek, novovek i súčasnosť sme sa preniesli až do budúcnosti. Rozprávali sme sa o hodnote krásy, lásky, čistých vzťahov, navštívili sme nádhernú prírodu a popri učeniu sme zažili kopec zábavy.

Týmto turnusom sme zároveň zavŕšili získanie kvalifikovaných mladých začínajúcich dobrovoľníkov a celkovo sa veľmi tešíme zo stretnutia s každým dieťaťom a s každým rodičom. Sú to skvelí ľudia a my sme mali tú česť ich spoznať a tráviť s nimi úžasný letný čas.

Súčasťou každej zo štyroch akcií bol i výlet do prírody – pozreli sme si okolie Katarínky, rotundy sv. Juraja, prešli sme sa z liečebného ústavu na Zobor a odtiaľ na pyramídu a pri ďalšej príležitosti z liečebného ústavu v Nitre do Podhoran a oblúkom naspäť. Krása prírody je silná a veríme, že deti z nej budú ešte dlho čerpať krásne spomienky.

Správy z jednotlivých dní nájdete na  https://www.facebook.com/rytierskyradsvgorazda a  http://rytiersky-rad-sv-gorazda.infoblog.sk/

Želáme všetkým krásne leto plné inšpirácií, ktoré vám prinášajú i naše letné výchovno-vzdelávacie aktivity a veríme, že sa na jeseň stretneme pri cezročných aktivitách venovaných nielen nakrúcaniu filmu o sv. Gorazdovi, ale i projektovému a zároveň praktickému tvoreniu Novej dobrej spoločnosti!

You are here:   HomeSKNRočník 2021Letné aktivity pre deti a mládež

Najčítanejšie staršie články

Načo je človek, keď nerobí svet lepším?

08.02.2011

Už dávno som nepočula slová, ktoré ako sa hovorí „chytia človeka za srdce“. Zdá sa, akoby už všetko bolo povedané a slová nám už nevravia nič. Až nedávno odznela táto otázka vo filme Kráľovstvo nebeské. V polospánku vnímajúc len útržky z filmu ma zrazu táto veta ce
Produktívna viera

29.05.2009

Teológovia dávajú Jánovi Krstiteľovi mnohé prívlastky, či označenia. Najviac ma však oslovil titul, ktorý mu udelil žurnalista Vittorio Messori-muž produktívnej viery. Veľa ľudí má totiž teologicky správnu vieru, len s jedinou, ale zato podstatnou chybičkou krásy-je neproduktí
Byť manželkou kňaza

30.01.2010

„A nenamýšľajte si, že môžete usmerňovať tok lásky, lebo, ak vás uzná za hodných, sama vám určí smer. Láska má len jedno želanie, aby sa naplnila.“ Ch. Džibrán 
Putovný pohár sv. Gorazda

13.07.2010

Deň pred sviatkom našich vierozvestcov sv. Cyrila a Metoda 4.7.2010, sa na Cirkevnom dome konal Gorazdov deň. Na tento významný sviatok prijal pozvanie aj rakúsky biskup HansJorg Peters a administrátor Poľskej národnej katolíckej cirkvi ks. kanonik Tomasz Rybka,

Statistics

OS
Linux u
PHP
5.3.3
MySQL
5.5.5-10.11.8-MariaDB
Čas
13:39
Vyrovnávacia pamäť
Vypnuté
GZip
Vypnuté
Návštevníci
14
Články
457
Webové odkazy
6
Čítanosť článkov
2336465

O nás

Slovenské katolícke noviny - noviny súčasného katolíka. Ich hlavným cieľom je poukázať na myšlienky Starokatolíckej cirkvi, ale taktiež aj na spoločenské problémy, ktoré sa bezprostredne dotýkajú nás všetkých.
Písanie o náboženstve a viere neprináleží len kňazom, preto sú pre rôznorodosť zmýšľania autormi aj laici.
Elektronický dvojmesačník náboženských, spoločenských a teologických tém.

ISSN 1337-2238

Naši partneri