Glosa

Najnovšie video

Kto je práve pripojený

Práve tu je 39 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Posledné komentáre

Hodnotenie užívateľov:  / 0
StrašnýNajlepší 
Uverejnené: 27. november 2022 Napísal: Mgr. Mária Pauková Kategória: Ročník 2022
Prečítané: 502x
Vytlačiť

Kedy sa zmení svet? Kedy bude dobre? Kedy...?
Niekedy sa prichytíme, že očakávame, kedy za nás niekto urobí rozhodnutie, ktoré je na našich pleciach. Niekedy očakávame, že niekto vykoná nejaké skutky namiesto nás. Proste niekedy očakávame, že niekto za nás prevezme zodpovednosť.
Čudujeme sa, že sa svet nemení. Lenže on sa sám zmeniť nemôže. V prvom rade sa totiž musím zmeniť ja. Uvedomiť si, že ja som ten, kto mení svet. Ja som ten, v koho srdci horí Božie svetlo lásky.


Je tu advent. Je to čas prípravy na príchod Mesiáša. Nielen všetkými vnímaný čas prípravy na Vianoce, na narodeniny Ježiša. A už vôbec nie čas na predvianočné nákupy a nákupy darčekov od výmyslu sveta, príprav na lyžovačky a dovolenky v super destináciách. Hoci tieto krásne vonkajšie veci svojím ligotom dopĺňajú atmosféru vianočných sviatkov, vôbec nie sú ich podstatou.
Práve naopak – ticho, pokoj, skromnosť, pravá nesebecká láska a pokora sú atribútmi, ktoré by mali vládnuť nielen počas Vianoc či adventu, ale každý okamih nášho života.
Je ľahké kritizovať druhých, prečo sa tak nesprávajú aj oni...
Skúsme ale v pravom slova zmysle a v pravom pochopení prežiť jednu minútu životom pravého Božieho dieťaťa, ktoré v našom živote prichádza na tento svet. Pocítime neskutočné šťastie napriek všetkému vonkajšiemu tlaku. Pocítime, že sme pravé Božie deti, z ktorých prúdi Svetlo svetu. Staneme sa tak podobnými Ježišovi a mnohým iným duchovne vyspelým osobnostiam.
A tak sa stane, že svetlo nebude horieť len v podobe adventnej sviečky na venci, ale i v nás, v našom správaní... A to nielen v teple nášho domova, ale všade, kam vstúpime a všetkým ľuďom, ktorých stretneme.
Rozhodnutie vziať svoj život do vlastných rúk je na každom z nás. Tak teda – kedy sa zmení svet? Kedy bude dobre? Kedy...?

You are here:   HomeSKNRočník 2022Svetlo v nás

Najčítanejšie staršie články

Načo je človek, keď nerobí svet lepším?

08.02.2011

Už dávno som nepočula slová, ktoré ako sa hovorí „chytia človeka za srdce“. Zdá sa, akoby už všetko bolo povedané a slová nám už nevravia nič. Až nedávno odznela táto otázka vo filme Kráľovstvo nebeské. V polospánku vnímajúc len útržky z filmu ma zrazu táto veta ce
Produktívna viera

29.05.2009

Teológovia dávajú Jánovi Krstiteľovi mnohé prívlastky, či označenia. Najviac ma však oslovil titul, ktorý mu udelil žurnalista Vittorio Messori-muž produktívnej viery. Veľa ľudí má totiž teologicky správnu vieru, len s jedinou, ale zato podstatnou chybičkou krásy-je neproduktí
Byť manželkou kňaza

30.01.2010

„A nenamýšľajte si, že môžete usmerňovať tok lásky, lebo, ak vás uzná za hodných, sama vám určí smer. Láska má len jedno želanie, aby sa naplnila.“ Ch. Džibrán 
Putovný pohár sv. Gorazda

13.07.2010

Deň pred sviatkom našich vierozvestcov sv. Cyrila a Metoda 4.7.2010, sa na Cirkevnom dome konal Gorazdov deň. Na tento významný sviatok prijal pozvanie aj rakúsky biskup HansJorg Peters a administrátor Poľskej národnej katolíckej cirkvi ks. kanonik Tomasz Rybka,

Statistics

OS
Linux u
PHP
5.3.27
MySQL
5.5.5-10.11.7-MariaDB
Čas
00:44
Vyrovnávacia pamäť
Vypnuté
GZip
Vypnuté
Návštevníci
14
Články
454
Webové odkazy
6
Čítanosť článkov
2171215

O nás

Slovenské katolícke noviny - noviny súčasného katolíka. Ich hlavným cieľom je poukázať na myšlienky Starokatolíckej cirkvi, ale taktiež aj na spoločenské problémy, ktoré sa bezprostredne dotýkajú nás všetkých.
Písanie o náboženstve a viere neprináleží len kňazom, preto sú pre rôznorodosť zmýšľania autormi aj laici.
Elektronický dvojmesačník náboženských, spoločenských a teologických tém.

ISSN 1337-2238

Naši partneri