Glosa

Najnovšie video

Kto je práve pripojený

Práve tu je 36 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Posledné komentáre

Hodnotenie užívateľov:  / 1
StrašnýNajlepší 
Uverejnené: 05. december 2022 Napísal: Mgr. Mária Pauková Kategória: Ročník 2022
Prečítané: 490x
Vytlačiť

Prvý krát sme sa stretli vo dverách a ja som s búšiacim srdcom sklonila hlavu. Videla som ho ako žiariacu postavu so žiarivým srdcom. Potom sme sa stretávali a ja som bola každým okamihom viac a viac po uši zaľúbená. Za celý rok ma však neviedol za ruku, ani raz ma nepobozkal ani len na líce. Spoznávali sme sa vnútorne. Modlili sme sa spolu v parku pod stromom, snívali sme v konároch stromov o našom budúcom domove, predstavovali sme si spoločnú budúcnosť. Náš vzťah mohol vonkajším svetom nerušene rásť. Naše šťastie prekvitalo.
Priblížil sa čas našej svadby. V tom čase ma vzal za ruku a ja som pocítila elektrinu lásky. Bolo to tak úžasné, že i dnes po osemnástich rokoch nášho manželstva cítim ten pocit.
Že sme boli čudní? Že sme nenormálni? Každý môže mať svoj názor. Spoznávať sa navzájom takýmto spôsobom bolo naše spoločné rozhodnutie, ktoré by sme opäť zopakovali. Prečo?


Vôkol seba vidím vzťahy, ktoré sú naplnené prevažne vonkajšou láskou – láskou k matérii, láskou k telu... Duchovná podstata človeka a čistota jeho srdca, jeho najvnútornejšia hodnota je vytláčaná – my ju vytláčame zo svojich životov. Žijeme konzumným spôsobom– zabezpečujeme svoje rodiny, staráme sa o spoločnosť, o riešenie sociálnych kríz... a dieru vo svojom srdci, hlad po skutočnej láske, zapĺňame hrubou záplatou falošnej lásky, falošnej povýšenosti alebo poníženosti.
V zhone vonkajšieho sveta zabúdame na svoje vnútro, v ktorom je uväznený Boh. Držíme Ho pod zámkou, aby nám nepovedal pravdu o nás samých. O tom, že sme buď namyslení vo svojej pýche, alebo naopak sa podceňujeme vo svojej falošnej pokore. Nechávame sa ovplyvňovať svojím egom a egom niekoho druhého. Na slová Nebeského Rodiča o pravej láske zabúdame. Uteká nám význam našej pravej hodnoty, našej hodnoty Božích detí.
Robíme chyby. Padáme. No ako malé batoľatá sa vždy môžeme postaviť na nohy a vyskúšať urobiť ďalší krok. Po našom boku totiž stojí niekto oveľa väčší ako sme my, ako sú naše starosti, ako je lož satanského sveta. Môže sa nám zdať, že vôkol nás fučí silný nárazový, ľadový vietor; no vnútri v nás je teplo pokoja; v každom srdci človeka je jeho Stvoriteľ a Rodič. Nebojme sa teda stíšiť. Nebojme sa ďakovať za všetky radosti a ťažkosti, ktoré sa nám každý deň pletú pod nohy. Skrze ne dostávame možnosť duchovne rásť.
Každý deň máme príležitosť zažívať vo svojich srdciach elektrinu lásky. Jej zdrojom je Boh. Jej žiarovkou, ktorá potom zažiari svetu, sme my. My tento adventný čas. My každý deň.

You are here:   HomeSKNRočník 2022Elektrina lásky

Najčítanejšie staršie články

Načo je človek, keď nerobí svet lepším?

08.02.2011

Už dávno som nepočula slová, ktoré ako sa hovorí „chytia človeka za srdce“. Zdá sa, akoby už všetko bolo povedané a slová nám už nevravia nič. Až nedávno odznela táto otázka vo filme Kráľovstvo nebeské. V polospánku vnímajúc len útržky z filmu ma zrazu táto veta ce
Produktívna viera

29.05.2009

Teológovia dávajú Jánovi Krstiteľovi mnohé prívlastky, či označenia. Najviac ma však oslovil titul, ktorý mu udelil žurnalista Vittorio Messori-muž produktívnej viery. Veľa ľudí má totiž teologicky správnu vieru, len s jedinou, ale zato podstatnou chybičkou krásy-je neproduktí
Byť manželkou kňaza

30.01.2010

„A nenamýšľajte si, že môžete usmerňovať tok lásky, lebo, ak vás uzná za hodných, sama vám určí smer. Láska má len jedno želanie, aby sa naplnila.“ Ch. Džibrán 
Putovný pohár sv. Gorazda

13.07.2010

Deň pred sviatkom našich vierozvestcov sv. Cyrila a Metoda 4.7.2010, sa na Cirkevnom dome konal Gorazdov deň. Na tento významný sviatok prijal pozvanie aj rakúsky biskup HansJorg Peters a administrátor Poľskej národnej katolíckej cirkvi ks. kanonik Tomasz Rybka,

Statistics

OS
Linux u
PHP
5.3.27
MySQL
5.5.5-10.11.7-MariaDB
Čas
01:57
Vyrovnávacia pamäť
Vypnuté
GZip
Vypnuté
Návštevníci
14
Články
454
Webové odkazy
6
Čítanosť článkov
2171283

O nás

Slovenské katolícke noviny - noviny súčasného katolíka. Ich hlavným cieľom je poukázať na myšlienky Starokatolíckej cirkvi, ale taktiež aj na spoločenské problémy, ktoré sa bezprostredne dotýkajú nás všetkých.
Písanie o náboženstve a viere neprináleží len kňazom, preto sú pre rôznorodosť zmýšľania autormi aj laici.
Elektronický dvojmesačník náboženských, spoločenských a teologických tém.

ISSN 1337-2238

Naši partneri