Glosa

Najnovšie video

Kto je práve pripojený

Práve tu je 40 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Posledné komentáre

Hodnotenie užívateľov:  / 0
StrašnýNajlepší 
Uverejnené: 05. apríl 2023 Napísal: Administrator Kategória: Ročník 2023
Prečítané: 444x
Vytlačiť

Drahí bratia a sestry, drahí bratia v episkopáte, všetci ľudia dobrej vôle!

Vzkriesenie nám jasne ukazuje, že svoj život nežijeme na periférii, ale v centre Božej vízie a starostlivosti. Vesmír, aký poznáme, je len predsieň Božieho kráľovstva. Podľa Krista je ľudská rasa pripravená na nový vzostup a realita vesmíru a času je len rámec, v ktorom sa odohráva. Či sa nám tento vzostup podarí, alebo nie, záleží len na nás. Kristus nám pripravil cestu a podal ruku, ale my tú ruku musíme prijať. Niekedy sa to podarí hneď, niekedy to ide krok za krokom. Milosť nám pomáha a len vďaka nej vieme, že kráčame správnym smerom.

 

Čo okom nevidíš, ale oko to vidí,

Čo nepočuješ uchom, ale ucho to počuje,

Na čo neviete myslieť mysľou, ale na čo myseľ môže myslieť...

Boh vo svojej nekonečnej múdrosti dovolil Satanovi pôsobiť v tomto svete v medziach, ktoré mu Boh určil. Výraz „Boh tohto sveta" (alebo „Boh tohto veku") naznačuje, že Satan má veľký vplyv na ideály, názory, ciele, nádeje a názory pohľady mnohých ľudí. Jeho vplyv zahŕňa aj svetovú filozofiu, vzdelávanie, ekonómiu a obchod. Názory, myšlienky a falošné náboženstvá sveta sú pod jeho kontrolou a zrodili sa z jeho klamstiev a podvodov.

Cirkev vyznáva, že Ježiš, ktorý bol ukrižovaný a vzkriesený, je Pánom sveta a dejín: Svetlo zmŕtvychvstania odráža vesmír a osvetľuje ho. Svetlo lásky a pravdy je svetlo, ktoré oslobodzuje svet od smrti spôsobenej hriechom a obnovuje zámer Stvoriteľa, aby všetky bytosti dosiahli svoj konečný zmysel a boli zmierené s Bohom a medzi sebou.

Kým sme pútnikmi na zemi, náš pohľad smeruje k nebu, našej konečnej vlasti. Aby sme dosiahli plnú realizáciu Božieho kráľovstva, evanjelium nás varuje, aby sme nenasledovali „knieža tohto sveta" (Ján 12:31; 16:11), ktorý rozsieva rozkoly a pohoršenia, ale skôr nás nabáda, aby sme verne a pokorne nasledovali Krista. Vedie nás do kráľovstva pokoja a spravodlivosti, kde Boh je všetkým vo všetkom.

Vo svete sa vojny neustále menia, ľudia trpia a plačú, deti strácajú rodičov, v tomto svete sa neustále obnovuje šialenstvo. Ale bez ohľadu na to všetko, napriek mukám tohto života, Kristus nás utešuje svojim slovom: „Toto som vám povedal, aby ste vo mne mali pokoj. Na tomto svete sa budete trápiť. Ja som premohol svet" (Ján 16, 33).

S očami upretými na Pána sa k nemu modlíme za všetkých, ktorí zomreli vo vojne, modlíme sa za koniec vojny na Ukrajine a inde, modlíme sa za opustené deti, ktoré zostali bez rodičov a bez perspektívy života, buďme im čo najbližšie. Modlime sa za hladných, slabých, chorých a stratených. Modlime sa za tých, ktorí zomreli rôznymi spôsobmi. Nech ich milosrdná Božia ruka uteší v jeho Kráľovstve.

Nech Všemohúci Boh požehná všetky naše členské zbory, nech nás ochráni pred šialenstvom, ktoré zúri vo svete! Zostaňme silní pri zachovávaní ortodoxnej katolíckej viery Starej cirkvi! Pokračujeme v starej tradícii cirkvi: neuznávame liberálne učenie o požehnaní párov rovnakého pohlavia a svätenia žien! Uistite sa, že sme na správnej ceste! Odporúčame Svetovej rade národných katolíckych cirkví, Svätej Márii, Matke Božej, aby sa za nás prihovárala pred jej synom, Pánom Ježišom!

Vo svete, kde je všetko obrátené hore nohami, kde sa pravda mieša s klamstvom, sa človek len ťažko orientuje a ľahko sa stratí. Ale ak je Kristus našou skalou, potom sa nebojíme – o tom niet pochýb, pretože:

Pravda nie je myšlienka, pojem alebo stav mysle, pravda je osoba: Ježiš Kristus, syn Boží! Tá pravda vytvára, lieči, zachraňuje a dotvára človeka.

Boh žehnaj Svetovej rade národných katolíckych cirkví

Boh vás žehnaj všetkých!

Požehnanú Veľkú noc!

Rab, Veľká noc 2023

+Leonardo Beg

You are here:   HomeSKNRočník 2023Pravda vytvára, lieči, zachraňuje a dotvára človeka

Najčítanejšie staršie články

Načo je človek, keď nerobí svet lepším?

08.02.2011

Už dávno som nepočula slová, ktoré ako sa hovorí „chytia človeka za srdce“. Zdá sa, akoby už všetko bolo povedané a slová nám už nevravia nič. Až nedávno odznela táto otázka vo filme Kráľovstvo nebeské. V polospánku vnímajúc len útržky z filmu ma zrazu táto veta ce
Produktívna viera

29.05.2009

Teológovia dávajú Jánovi Krstiteľovi mnohé prívlastky, či označenia. Najviac ma však oslovil titul, ktorý mu udelil žurnalista Vittorio Messori-muž produktívnej viery. Veľa ľudí má totiž teologicky správnu vieru, len s jedinou, ale zato podstatnou chybičkou krásy-je neproduktí
Byť manželkou kňaza

30.01.2010

„A nenamýšľajte si, že môžete usmerňovať tok lásky, lebo, ak vás uzná za hodných, sama vám určí smer. Láska má len jedno želanie, aby sa naplnila.“ Ch. Džibrán 
Putovný pohár sv. Gorazda

13.07.2010

Deň pred sviatkom našich vierozvestcov sv. Cyrila a Metoda 4.7.2010, sa na Cirkevnom dome konal Gorazdov deň. Na tento významný sviatok prijal pozvanie aj rakúsky biskup HansJorg Peters a administrátor Poľskej národnej katolíckej cirkvi ks. kanonik Tomasz Rybka,

Statistics

OS
Linux u
PHP
5.3.3
MySQL
5.5.5-10.11.8-MariaDB
Čas
13:08
Vyrovnávacia pamäť
Vypnuté
GZip
Vypnuté
Návštevníci
14
Články
457
Webové odkazy
6
Čítanosť článkov
2336400

O nás

Slovenské katolícke noviny - noviny súčasného katolíka. Ich hlavným cieľom je poukázať na myšlienky Starokatolíckej cirkvi, ale taktiež aj na spoločenské problémy, ktoré sa bezprostredne dotýkajú nás všetkých.
Písanie o náboženstve a viere neprináleží len kňazom, preto sú pre rôznorodosť zmýšľania autormi aj laici.
Elektronický dvojmesačník náboženských, spoločenských a teologických tém.

ISSN 1337-2238

Naši partneri